You are currently viewing Korepetycje z matematyki online
matma24.pl-korepetycje-z-matematyki-online

Korepetycje z matematyki online

Korepetycje z matematyki online

Idea korepetycji

Korepetycje niezależnie od dziedziny nauki z jakiej są udzielane, należy taktować jako dodatkowe medium wiedzy, rozszerzenie posiadanych informacji i pomoc dydaktyczną. Często błędnie są uważane za „pomoc ostateczną” dla uczniów słabo radzących sobie z przyswojeniem określonych dziedzin nauki. Niestety przez tak powielany błędny schemat wielu uczniów nie mówi otwarcie, że uczęszcza na tzw. korki wstydząc się tego, a same korepetycje i wizyty u korepetytora traktuje jako czynnik stresujący.

Korepetycje zazwyczaj udzielane są w zakresie nauki w szkole średniej np. technikum lub liceum. Zazwyczaj dotyczą przedmiotów nauczania z dziedzin nauk ścisłych jak matematyka, fizyka, chemia. Jak wskazują badania najwięcej problemów uczniom sprawia matematyka i to korepetycje z matematyki są najczęściej poszukiwane.

 

Korepetycje i błędy

Korepetycje błędnie przedstawiają ucznia jako nieradzącego sobie z nauką, jest to oczywiście zupełnie błędne postrzeganie korepetycji i niestety sami korepetytorzy nie pomagają w zmianie tego przeświadczenia. Niestety często bywa, że osoby udzielające korepetycji pomimo tego, że posiadają rozległą wiedze w określonym temacie nie potrafią jej przekazać drugiej osobie. Dodatkowo dochodzi aspekt psychologiczny, gdy korepetytor nie ma odpowiedniego podejścia do ucznia i wyrozumiałości kiedy to musi powtórzyć tę sama rzecz kilka razy.

Te czynniki są w stanie ze zwykłych zajęć doszkalających (jakimi są korepetycje) zrobić bardzo przykry obowiązek, który pamięta się wiele lat. Dodając do tego, że zazwyczaj udzielane są korepetycje z matematyki mamy awersję do nauk ścisłych na wiele lat, a w rzeczywistości matematyka jest wszechobecna w naszym życiu. I w praktyce bardzo potrzebna. Nie bez powodu mówi się o niej „ królowa nauk”.

 

Korepetycje z matematyki online

Idąc z duchem czasu i korzystając z dobrodziejstw technologii warto wykorzystać korepetycje z matematyki online w formie przygotowanych wcześniej nagrań. Jest wiele argumentów przemawiających na korzyść zdalnej nauki matematyki i kilka z nich postaram się przedstawić.

  • Brak stresu – nie ma nikogo kto będzie oceniał Twoje tempo przyswajania wiedzy, nie będzie denerwował się, gdy konieczne jest ponowne wytłumaczenie zadania.
  • Oszczędność czasu – to Ty decydujesz kiedy rozpoczniesz korepetycje online oraz kiedy je zakończysz.
  • Swobodny dostęp – wykupujesz dostęp do materiałów szkoleniowych i swoje video korepetycje odtwarzasz w dowolnym miejscu. Może to być dom, autobus, taxi lub inne dowolne miejsce gdzie masz dostęp do Internetu i możesz odtwarzać materiały video.
  • Oszczędność pieniędzy – zdalne korepetycje z matematyki są znacznie tańsze od ich tradycyjnego odpowiednika. Dostęp roczny do pełnej gamy kursów matematycznych kosztuje mniej niż dwie godziny tradycyjnych korepetycji.

 

Efekty

Efekty zdalnej nauki matematyki za pomocą video korepetycji zależą tylko od Ciebie. Bez stresu i ograniczeń zapoznaj się z materiałem matematyki z szkoły średniej, przeanalizuj dokładnie materiał szkoleniowy i zacznij ćwiczyć w domowym zaciszu rozwiazywanie zadań matematycznych.

Po kilku wykonanych ćwiczeniach będziesz już wiedział co, z czym i dlaczego.